KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 3674053
*
nr 367 4053
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, Ernst Hällgren, "Det gamla huset" 36x29
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2005
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 367 4053
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, Ernst Hällgren, "Det gamla huset" 36x29
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2005 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57